Dobar dan, Imam problem sa kozom na desnoj ruci u predelu podlaktice. Pocelo je kao svrab sa malom ranicom, a trenutno je tufna precnika 1.5cm gde je koza kao odrana i stalno svrbi (saljem i sliku). Imam i na jos nekoliko mesta, ali se tu ne pogorsava ili veoma malo. Ne mogu kod doktora zbog cele situacije sa COVID-19 virusom.

    Odgovoreno: 01. 04. 2020.
    • Poštovani,

      Vaša slika se nažalost nije poslala.

      S obzirom na podatke koje navodite, postoji mogućnost da je u pitanju gljivična infekcija. Na navedeno mesto možete koristiti Canesten krem 2x dnevno anrednih 10 dana. Ukoliko se promena ne povuče , ili se pojave nove, potrebno je da se nakon završetka vanrednog stanja javite nadležnom lekaru opšte prakse ili dermatologu. Do tada, hvala što ostajete kod kuće!

      Pozdrav

      dr M. Nikolić