Pre nekoliko godina na levom ramenu sam imala nesto ja sam mislila da je to bubuljica. Naravno ja sam to iscedila i u pocetku je licilo kao da je na kozi pukao kapilar. Medjutim nekoliko meseci kasnije to je izgledalo kao crvena tackica od nekoliko popucalih kapilara. I dalje je iste velicine kao i ranije, izgleda kao crveni mladez i pomalo je iznad povrsine koze. Jednom prilikom pre par meseci mi se desilo da sam zagrebala kozu bas preko toga i krvarilo je dosta. Zaraslo je naravno,sve normalno i dalje je iste velicine, ali se i dalje pitam sta je to tacno? Da li je neka vrsta koznog tumora ili samo popucali kapilari? Da li je potrebno da uradim intervenciju otklanjanja ili? Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 01. 04. 2020.
    • Poštovana,

      Uvidom u priloženu sliku, promena izgleda kao hemangiom. Ovo nije urgentno stanje, a ukoliko želite možete se javiti nadležnom dermatologu radi ekscizije promene ukoliko Vam ona stvara fizičke poteškoće (česta krvarenja, i slično). S obzirom na aktuelnu epidemiološku situaciju u našoj zemlji, potrebno je da sačekate da se ona završi kako sebe ne biste dovodili u rizik od zaražavanja, a do tada hvala Vam što ostajete kod kuće!

      Pozdrav

      dr M. Nikolić