Poštovani, pojavila mi se crvena fleka na unutrašnjoj strani butine. Okrugla je, promjera oko 1-2cm,ljuspasta, žarko crvena i svrbi, ponekad. Čime bih je mogla tretirati? Hvala

    Odgovoreno: 01. 04. 2020.
    • Poštovana,

      u pitanju može biti gljivična infekcija. Promenu na koži možete tretirati lokalnim antimikotikom, Canesten krem 2x dnevno 10 dana. Ukoliko se promena ne povuče, ponoviti jos 10 dana.

      Takođe, s obzirom da je ova infekcija lako prenosiva, savetuje se adekvatna lična i opšta higijena, izbegavanje kontakta sa ostalim delovima tela kao i kontakta sa kućnim ljubimcima ukoliko ih imate.

      Pozdrav

      dr M. Nikolić