Pošto negujem svoga oca (nepokretan) često perem na ruke njegovu garderobu i od tada su mi iste pocrvenele i postale jako suve(koža se zateže kada savijam pesnicu). Nisam se do sada obraćao lekarima u mome mestu, pošto sam u karantinu zbog oca. Probao sam kreme Niva i Hit kremu za ruke sa glicerinom, kod obe mi se manifestuje jako peckanje po rukama i još jače crvenilo. Nisam alergičan ni na koji lek i nemam nikakvih drugih zdravstvenih tegoba. Molim Vas, da mi u ovom jako teškom veremenu pomognete sa preporukom šta da radim dalje. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 01. 04. 2020.
    • Poštovani,

      U pitanju je verovatno dermatitis izazvan praškovima koje koristite.

      Pokušajte da nekako zaštitite ruke tokom pranja, ili da izbegavate tu radnju. Možete za početak početi da koristiti Pantenol krem 2-3x dnevno 10-15 dana,a  ukoliko se promene ne povuku ili se pogoršaju možete mazati: Sinoderm krem 2x dnevno 7 dana, potom 2x dnevno 7 dana, potom 1x dnevno na svaki drugi dan i tako 5x (odnosno 10 dana).

      Hvala što ostajete kod kuće zbog trenutne epidemiološke situacije!

      Pozdrav

      dr M. Nikolić