Dobar dan Imam apaorijazu duze od Tri god. Ranije sam mogla zaleciri vizuelno pomocu butavate Kreme. Sada mi no to ne pomaze. Koje je vase misljenje,da se to ublazi?

    Odgovoreno: 01. 04. 2020.
    • Poštovani,

      Psorijaza hronična bolest, u kojoj se javljaju periodi recidiva i remisija. Lečenje psorijaze nekad može biti kompleksno, kada nije dovoljna samo lokalna terapija, već je neophodno uključiti sistemsku terapiju odnoso upotrebu nekih lekova. Najčešće su u pitanju lekovi iz grupe retionida, a kod upotrebe ovih lekova neophodan je nadzor nadležnog dermatologa (redovne kontrole, krvna slika i laboratorijski nalazi i fizikalni pregled).

      Samoinicijativno korišćenje kortikosteroidnih masti i kremova može dovesti do brojnih neželjenih efekata kao što su strije, ili stanjenje kože, te Vam ne savetujem da sami uključujete i isključujete navedenu mast kada mislite da je to potrebno.

      Preporučujem da se javite nadležnom dermatologu radi evaluacije stanja vaše kože i određivanja adekvatne terapije, tako ćete biti sigurni da sve radite kako treba. Međutim, molim Vas da taj pregled zakažete kada se zavši epidemija u našoj zemlji, a do tada, hvala Vam što ostajete kod kuće.

      Pozdrav

      dr M. Nikolić