Molim vas da mi objasnite sta znaci dijagnoza dermatitis nummularis. Na pregledu kod dermatologa mi je ustanovljena ova dijagnoza i terapija mast elocom da mazem 5 dana. Imam 2 crvene tackice ispod grudi velicine klikera koje imaju belicastu ljuspastu tvorevinu u sredini. Napominjem da me te promene ne svrbe i ne peku. Hvala!

    Odgovoreno: 25. 04. 2010.

Komentari na pitanje: #57353

    • Postovani molim za pomoc, na ramenima su mi se pojavile fleke pre nekoliko meseci ali se nisam javljao lekaru u nadi da ce se povuci, dermatolog mi je ustanovio da je to dermatitis nummularis. Prepisao mi je neku kremu i fleke se polako povlace. Mene interesuje da li je ova bolest izleciva ili moze samo privremeno da se zaleci. Hvala unapred!