Postovani doktore, pokusacu ukratko da izlozim svoj problem. Jos pre godinu dana primetila sam da mi se na klitorisu stvara nesto sto lici na belu skramu. Nisam sigurna da li je skrama ili se ljusti, ali znam da se tesko skida pri pranju i da se nakon sto se skine, vidi kao mlada koza. Kad se skine, onda krece sve ispocetka-ponovo se pojavi skrama koja se zatim ljusti. Primecuju se i sitne naprsline i crvenilo, a cesto me boli, pece ili svrbi. Bila sam kod dva razlicita ginekologa-prvi nije primetio nista cudno (posto se bas tada kao za inat, skoro sve skinulo) , a drugi mi je uzeo bris sa tog mesta, ali nije se pokazalo da imam neke bakterije. Ipak mi je prepisao mast gentamicin, koju sam mazala i za to vreme sve je nestalo, a nakon toga, opet se vratilo. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 25. 04. 2010.

Komentari na pitanje: #57349

    • Na žalost, ovo me jako podsjeća na vrijeme kada sam i sama pohodila dermatologe i ginekologe, a stanje mi je bilo sve gore i gore - ono što gospođa opisuje kao "bijelu skramu" - to su alabasterne ljuskice, ispod je mlada koža koja postaje sve tanja i tanja, a svrab je neizdrživ. Dugo je trebalo da mi jedan dermatolog i mirovini "od prve" postavi dijagnozu - lichen sklerosis and atrophicus vulvae". Kasnije je ta dijagnoza potvrđena i biopsijom.