Doktorice, imam pitanje za vas. . . . Imam alopeciju areate, uradili smo komplet krvnu sliku i stitnu zlezdu i anti-reumatski faktor i pregled kod orl i bris vagine i ovo je sve u redu. I jos nam traze da uradimo fsh, lh, testoteron i kortizol. Ali pre toga me salju da idem kod endrokrinologa. Trenutno koristim elocom losion. Sta je vase misljenje o tome?

    Odgovoreno: 16. 03. 2010.

Komentari na pitanje: #55529

    • Poštovani, kao mator stomatolog, ja bih bila slobodna da dodam jednu reč: videla sam "x" puta u životu alopeciju koja je uzrokovana stomatološkim faktorima, i koja vrlo brzo nestaje sa sanacijom takvih problema. S dužnim poštovanjem prema "modernoj" tendenciji da se svašta pripiše autoimunoj etiologiji, ima ponekog oboljenja kojem zaista može da se nađe razlog. Srdačan pozdrav.