Dobar dan. Pre dva meseca po ledjima, dekolteu i ramenima su mi se pojavile zapaljenske promene. Pre 7 dana sam bila kod dermatologa i rekla mi je da su to akne i postavljena mi je sledeca dijagnoza presteralno i na ledjima diseminovane eritematozne papule, pustule i komedoni. Kao terapiju sam dobila clindamycin losion + mixt. Ta terapija mi je isusila moju ionako suvu kozu. Zanima me da li je moguce da se akne pojavljuju na suvoj kozi ili je u pitanju nesto drugo, a ne akne? Hvala

    Odgovoreno: 25. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Ukoliko je tako procenio dermatolog, vi imate masnu kožu, jer se takve promene ne javljaju na suvoj koži. Suva koža uglavnom ima pukotine, peruta se, crveni, peče i svrbi. Nastavite terapiju i redovno se kontrolišite jer terapija ima za cilj da je odmasti, tako da vi imate subjektivni osećaj suve kože. Ne brinite.