Postovani, imam problem sa izrazito suvom kozom po telu. Praceno je neprijatnim svrabom i peckanjem i pojavom zapaljenskih promena na ramenima, nadlakticama i dekolteu. Iako redovno 2-3 puta na dan mazem mleko za telo i koristim ulje za tusiranje ne uspevam da suvu kozu drzim pod kontrolom. Nikada nisam imala suvu kozu po telu do pre 4 godine kada mi se naglo osusila i telo, preciznije, spoljni delovi butina, zadnjica, ramena, nadlaktice i dekolte su bili prepuni zapaljenskim promenama. Postavljane su mi razne dijagnoze od folikulitisa, ekcema pa do akni. Zanima da li je moguce da se akne pojavljuju po suvoj kozi? Sta moze jos da bude uzrok suvoj kozi osim spoljnih uticaja? Da li je to nedostatak nekog vitamina ili nedovoljan unos vode? Da napomenem da imam veliki problem sa listanjem noktiju i nizak holesterol (ukoliko to moze imati neki uticaj) . Da li negativan uticaj moze imati prasak i omeksivac za odecu? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 25. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Mislim da je dat odgovor u prethodnom pitanju. Još da zaključimo: detergenti, omekšivači i druga sredstva sadrže supstance koja odmašćuju kožu i uklanjaju prirodne lipide na površini kože. Moguće je da vam ne odgovaraju u kontaktu kože sa njima.