Postovani doktore, hitno mi je potreban vas odgovor. Moj sin ima 19 god i aktivno se bavi sportom. Medjutim, vec dva meseca ima problem, o kome mi je tek juce rekao. Posle treninga, mnogo se oznoji i tada mu se po kozi javi osip, koji mu prekrije stomak, ledja i kozu sve do vrata. Tad oseti intenzivan svrab, koji prodje posle sat vremena a tada se povuce i osip. Molim vas, odgovorite mi o cemu se radi i sta bi mu pomoglo?

    Odgovoreno: 25. 02. 2010.

Komentari na pitanje: #54120

    • Balša poleksić 10. 05. 2010.

      U potpunosti sam se pronasao u prethodnom slučaju samo sto mene taj problem muči već dvije godine i preosto više ne znam šta ću da radim. Ovaj moj problem je najviše izražen ljeti jer se brže zagrijem i samim ti i ospam. Ali sam i primijetio da mi izadje osip i kada sam izložen hladnoći, nar. Ako se kupam u hladnu rijeku ili more, ali ovo sa hladnoćom mi toliko ne smeta jer ipak to mogu i da ižbjegavam. Radio sam alergo test na onih tridesetak uobičajnih alergena i bili su mi svi negativni sto zanči da nemam na njh alergiju ali se primijećuje povecan nivo histamina što znači da mi ipak nesto smeta ali ne znam šta. Bio sam i kod alergologa i on mi je dao da pijem areius (desloratidin) i u toku njegovog ispijanja bilo mi se smanjila sama reakcija izlazio je osip ali manje i manje je svbjelo ali čim sam ispio dozu vratilo se na isto čak ja mislim i gore. Sta da radim!!!