Postovani postavio bih pitanje na koje kod lekara nisam dobio jos tacan odgovor. Imam 35 god i pre nekoliko godina primetio sam na skocnom zglobu, oko clanka i na prednjoj strani stopala mreze ispucalih kapilara. Medjutim u zadnje vreme mi se pojavljuju i neke druge promene, kao sitne braon tackice, drugacije boje od boje koze kao i skupine crvenih tackica koje su nekako u ravni koze. Mesto okolo zna da pece svrbi umereno. Ovo sve desava se iskljucivo u donjim polovinama obe potkolenice. Sve skupa izgleda ne bas lepo. Nesto slicno ima i otac, ali kaze dosta kasnije. Stopala su cesto umorna i primetio sam da je koza suva nekako atroficna kada se bas zagleda u nju. Sve u svemu ne izgleda lepo. Dijagnoze su bile varikozne vene (iako nemem one krivudave veleke nabrekle vene koje sam vidjao kod ljudi i na slikama) , venectasia, do vasculitis. Najnovije od svega je pojavljivanje ovih crvenih tackica (mislim da sam cuo da su to petehije ili tako nesto) . Javljaju se na mestima gde se vide male vene pod kozom. Ne izgleda bas lepo sve u svemu. Puno cenim vase misljenje i bio bih vam zahvalan na njemu. Pusac 35 god. 100 kg. 198 cm. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 25. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Najbolje je da uradite color doppler vena nogu. Tim pregledom će se utvrditi koja vena i na kom mestu je poremećena cirkulacija. Obzirom da ste mladi i u naponu snage, ukoliko je poremećaj veći, vi ste indikovani za operaciju kod vaskularnog hirurga. Vrsta operacije, metoda zavisi od mesta i vrste poremećaja u venskoj cirkulaciji. Do tada konsutlujte dermatologa da vam pokaže elastičnu kompresivnu terapiju-elastične čarape i koristite cps. Ginkor fort 1-2 dnevno koja poboljšava venski tonus i cirkulaciju.