Postovani, zbog ustanovljene dijagnoze colitis chronica ulceroza uzimala sam niripan tablete 6 nedelja pocevsi 16mg+16mg+0 dve nedelje 16+8+0 dve nedelje i postepeno smanjivala sve ukupno 6 nedelja tokom terapije pojavila mi se maljavost na licu i telu sa terapijom sam zavrsila pre tri meseca a maljavost ne nestaje da li ce otpasti malje i koje vreme je potrebno? Unapred hvala

    Odgovoreno: 25. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Maljavost je neželjeno dejstvo leka koje nestaje kada se i prestane sa korišćenjem leka. Obzirom na primarno oboljenje vi niste imali izbor. Malje bi trebalo da otpadnu, ukoliko se ipak održavaju konsultujte dermatologa i uradite ukoliko ih nema mnogo elektropeilaciju.