Postovana doktorka, molim vas ako je moguce za pomoc. Imam 30 god, od kad znam za sebe imam jako masnu kozu lica i ledja a i kosa mi je uzasna, jako tanka dlaka i vrlo brzo se masti, tako da bukvalno svaki dan moram da je perem da bi licila na nesto. Jedini dermatolog u okruzenju besuspesno mi je ovih zadnjih god pokusavao naci odgovarajuci tretman, ali nista, na kraju mi je rekao da je sve to stvar prirode i da ne moze vise nista da mi preporuci. Citajuci odgovore na ovom sajtu, nasla sam preparat exfoliac, nisam ga koristila, i za kosu koji sampon bih mogla da koristim za svakjodnevnu higijenu. Molim vas pomagajte.

    Odgovoreno: 25. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Pa ukoliko je baš tako kako ste napisali, vi ste kandidat za sistemsku terapiju izotretioninom. Lek je ozbiljan kako se to već kaže i ordinira se isključivo pod nadzorom dermatologa. Posetite dermatologa i predložite mu tu mogućnost. Lokalna terapija: exfoliac pena za čišćenje kože, posle toga akno mega 200 z aleđa i aknomega 100 z alice. Šampon mycoseb ili squaphane.