Prosle godine, u junu, poceo je da mi se javlja svrab po celom telu. Isprva sam mislio da je alergija na neki sampon, mozda hranu i procesom eliminacije nisam uspeo nikako da ga otklonim, a toliko je jak da ga je nemoguce ignorisati. Kad sam otisao kod lekara prepisao mi je xyzal i neverovatno mi je pomogao, kao da nikad nisam imao taj problem, ali od tada je proslo skoro godinu dana, a ja cim prestanem da ga pijem svrab se vrati. . Ne zelim da budem zavistan o leku pa se trudim da ga sto manje uzimam, ali je jako tesko. . . Ne prati ga nikakvo crvenilo, koza izgleda potpuno normalno (sve dok ne pocnem da se cesem) , ne pusim, niko od mojih nije imao slicnih problema. . . Moje pitanje je da li je moguce da se resim ovoga trajno, bez konstantne upotrebe leka? Unapred hvala. . .

    Odgovoreno: 16. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Potrebno je pronaći uzrok vaše alergije tj svraba. Potrebno je najmanje da uradite laboratorijske analize u konsultaciji sa dermatologom i po potrebi druge konsultativne preglede. Terapija koju ste koristili je simptomatska a ne kauzalna.