Moj brat je za bolove u ledjima popio lek rapten duo. Nakon nekoliko sati poceo je da mu crveni polni organ i da ga pece. Alergican je na penicilin. Isti simptomi se dese i kada popije bactrim. Ubrzo je prestalo peckanje ali crvenilo se nije povuklo. Jos ima i alergiju na polen. Dali rapten duo je prouzrokovao navedene simptome. ? Inace ni alkohol ni cigarete nikada nije koristio. A od ostalih lekova koristi samo cafetin i nista drugo jer je dobrog zdravstvenog stanja. Molim odgovor i hvala unapred

    Odgovoreno: 10. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Bactrim i rapten duo vaš brat više nikada ne sme da koristi. Dijagnoza je: erythema fixum, i kada god popije te lekove imaće iste a možda i teže promene na istim mestima. Koristite ung. Beloderm 2x dnevno. Ukoliko su promene izraženije javite se dermatologu da propiše sistemsku terapiju.