Postovani, imam 23 godine i problem sa licem. Naime imam puno bubuljica i akne i to samo po obrazima. . . A takodje i puno crvenih fleka i oziljaka. . . Do sada sam koristila razne kozmeticke preparate (poslednji put vishy kozmetiku od koje mi je lice bilo neznije, ali akne su se i dalje pojavljivale) . Cula sam za contratubex i scar zone gel za otklanjanje oziljaka, pa me interesuje da li valjaju??

    Odgovoreno: 10. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Vama je potreban pregled dermatologa. U odnosu na tip ožiljačnih akni treba odrediti tretman: nekada je to mikrodermaabrazija (koja je potpuno drugačija od standardne dermaabrazije) , nekada hemijski piling, nekada su to preparati na bazi silikona, laser nd: yag ili ipl i dr. Nemojte na svoju ruku, poklonite poverenje dermatolozima.