Imam kozno obolenje. Vise od 4 godine radena biopsija iutvrdena dijagnoza. Lihen planus. Jos uvek imam razne masti. Tablete, puva ter. Pronizon tabl, jos imam osipe po kozi koji jako svrbe. Koja je vrsta bolesti kako se leci sa kojim preparatima.

    Odgovoreno: 06. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Lihen može da bude recidivantno oboljenje, generalno nepoznatog uzroka, mada se stres i neadekvatan kvalitet života okrivljuju za nastanak i recidiv promena. Leči se sistemskom kortikosteroidnom terapijom: tbl. Pronison a 40mg/dnevno i lokalnim kortikosteroidnim mastima. Potrebno je kao uzrok isključiti i lekove. Krio terapija i fototerapija mogu da ubrzaju izlečenje bolesti.