Da li je uobičajeno da se zbog opadanja kose i brade (u pečatima) koje traje nekoliko meseci pacijent (muško) šalje na biopsiju i bolnička ispitivanja i šta bi mogli biti uzroci? Hvala!

    Odgovoreno: 29. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Pročitajte http: //www. Stetoskop. Info/alopecia-areata-3130-c35-sickness. Htm
      alopecia je ponajnovijim saznanjima autoimuno oboljenje nepoznate etiologije. Biopsija je nepotrebna. Terapija je dugotrajna i potrebno je strpljenje pacijenta. Nekada alopeciu prate određena druga stanja bolesti pa se analize obavljaju u tom pravcu.