Postovanje. Vec dugo mucim muku sa sthapylococcus aureus na kolenima, isla sam kod dermatologa i receno mi je da obolelo mesto tretiram sa 2% eosinom i gentamicinom a potom ibelogent kremom. To je na kratko umirilo problem ali ne i izlecilo, pa me zanima da li postoji jos neki vid lecenja (efikasniji) i da li to uopste moze da se izleci? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 23. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Malo je neobično da je infekcija toliko uporna posebno na kolenima. Mislim da treba postaviti korektno dijagnozu. Ukoliko je infekcija staphylococcus-om rezistentna na terapiju treba uključiti i sistemske antibiotike (palitrex, cefzil i dr.)