Postovani, imam veliki problem koji me prati godinama a to je opadanje kose na pecate gde dolazi i do 70% gubitka kose. Obisao sam dosta dermatologa koristio razne losione i sampone ali bezuspesno. Koristio sam minoksidil 5% , pilovit, butavat mast i sve je to bilo privremeno, kosa je svaki put ponovo opadala. Bio sam kod stomatologa, proverio stitnu zlezdu, sinuse i u porodici niko nije imao taj problem. Zato vas molim da mi odgovorite dali postoji neki drugi lek koji je efikasniji na dize vreme ili da mi trajno resi problem, ili mi preporucite kome da se obratim. Unapred zahvalan. . . .

    Odgovoreno: 23. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Alopecija pripada grupi autoimunih oboljenja. Kod vas je potrebna sistemska imunosupresivna terapija koja se koristi pod nadzorom dermatologa: kortikosteroidi ili ciklosporin, lokalno: mezoterapija, takrolimus i pimekrolimus. Konsultujte dermatologa.