Imam 27god, pre otprilike 2 god pojavili su mi se na kozici glavica penisa sa unutrasnje strane nesto poput sitnih bubuljica belicaste boje koji su u pocetku bili jedva vidljivi, tako da tome nisam pridavao nikakav znacaj. Medjutim kako je vreme prolazilo te bubuljce pocele su da se sire i po ostalim delovima koze penisa i mosnica, interesantno da na kozi glavica nema ni jedne. Njihov obim malo se je povecao do 1mm, na dodir su tvrde, podsecaju me na potkozne bubuljice lica koje se nemogu istiskati. Ove kozne promene mi ne zadaju nikakav bol ni svrab ali mi uzasno smetaju. Pre njihove pojave nisam imao nikakvu polnu bolest, niti nekakvu tezu bolest. Lekaru se nisam javio zbog straha i srama jer zivim u maloj sredini, znam da po tom pitanju gresim ali se nadam da ce te mi vi pomoci. Probao sam da ih otklonim nekim mastima na bazi meda, propolisa i nevena to moje samostalno lecenje trajalo je nekih 3 meseca i nile dalo nikakve rezultate. Ovo oboljenje mi zadaje i psihicke probleme jer u poslednje dve godine izbegavam da stupim u bilo kakvu vezu sa devojkama iz straha da im ne prenesem ovo kozno oboljenje. Mogu da navedem da sam nepusac, sa nekih 10kg viska, treniram rekreativno kik boks i odlazim redovno u teretanu, zdravstveno stanje mi je dobro osim ove kozne bolesti. Voleo bih da dobijem odgovor doktora specijaliste za dermatovenerologiju. Molio bih vas da mi ukoliko je moguce posaljete dijagnozu i nacin lecenja, unapred zahvalan

    Odgovoreno: 21. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Potreban je i klinički pregled. Na osnovu slike, promene najviše liče na milijarne tj. Cistične promene. Jedina terapija je da se sadržaj (sebum) iz promena ukloni. Sada je to pitanje kako, jer su promene nespecifične. Treba konsultovati dermatologa. I na kraju, ovakve i slične promene imaju i drugi muškarci.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #50624

    • Dobar dan. Imam jedan veeliki problem. Moj verenik ima problem sa bubuljicama po ledjima. Isao je kod raznih doktora i svakakve je kreme pudere masti probao. Ali nista ne pomaze. Ne znam kako bih vam poslala sliku. Ledja su mu stvarno uzasna. Ima oziljke fleke, podkozne, crne. Svakakve bubuljice po ledjima. Iz bukvalno svake pore izadje nesto. Neke toliko jako puknu da odlete po metar kada ih probam istisnuti. Cak ni ne moram samo ih dodirnem one puknu. Bojim se za njega, ne znam da li smem da ih kopam, ali on stalno hoce da mu to radim jer misli da ce tako proci. Ne znam sta da radim. Molim vas misljenje sto pre poludecu.
      Hvala

    • Matori ne sekiraj se to nije nikakva bolest i ja to imam zavisi kako kome se pojavljuje u pubertetu i oko 35 polako se smanjuje to su ceberalne ciste i to je vise esteske prirode bio sam kod dermatourologa mogu da se otklanjaju spaljivanjem i tako se smanjuje izražene su u korenu penisa i na sredini na vrhu penisa se ne javljaju samo bez brige

    • Imam jedno pitanje i ako moze sto brzi odgovor: cesto znam raditi muske poslove sa šamponom jer mi je lakse medjutim vec nekih mjesec dana kožica na penisu se guli i cim zavrsim sa poslom napravim ranice tacnije kozica mi ispuca?

    • Marko Nikolic 21. 05. 2012.

      I meni se isto to pojavilo pre 3 godine, ne znam sta da radim ajde molim vas neki konkretniji odgovor. . .

    • Doktore takodje i meni treba pomoc ja imam tek 14 god. I imam ovakvo isto kozno oblenje strah me je i sramota da pricam sa mojim roditeljima i drustvu o ovome pa bih vas zamolio ako bi ste mi preporucili da pocnem da koristim neke kreme ili preparate samo da mi se povuce ova kozna bolest. Hvala unapred!

    • Takodje imam isto to i takodje se osecam isto kao ti ali uradio sma jednu glupost zivim sa devojkom godinu dana, imamo odnose to je greska ali ne vidim nikakve promene kod nje ja ovo imam msm 3 godine i takodje zbog sramote i stida nisam mogao da idem kod doktora ali pocelo je da me nervira izludjeje me ja sam iz beograda i treba mi pomoc hvala vam sto ste podelili uplasio sam se oko ovoga

    • Da li su bubuljice na penisu opasne i da li se one mogu pojaviti kod deteta od 12 godina??

    • Pozdrav! Ja imam isti problem, zanima me dali je to opasno, i dali je to spolna bolest? Unaprijed vam hvala!

    • Pozz. Pitanje za tebe. . . Da li si se snasao sa tim potkoznim bubuljicama i koji je nacim?

    • Imam i ja odavno i pre seksualnih odnosa ali se ne obazirem mislim da mi prolaze polako

    • Dali se ova bolest moze preneti sa muske na zensku osobu seksom??