Postovani. Da li mi mozete odgovoriti da li trudnice smeju koristiti kreme za izbeljivanje fleka na licu sa hidrohinonom? Napominjem da fleke od sunca imam jos od ranije. Hvala. Jelena.

    Odgovoreno: 20. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Najnovije preporuke u uklanjaju hiperpigmentacija u dermatologiji isključuju upotrebu hidrohinona zbog neželjenih efekata uopšte. Preporučujem vam iklen serum protiv hiperpigmentacija sa rucinolom ili melano ekspert. Generalno, trudnice je potrebno da izbegavaju bilo kakve tretmane, osim ukoliko su neposredno povezane sa trudnoćom.