Postovani, u poslednjih par meseci koza na sakama mi je jako suva i ruke mi izgledaju kao da imam 50 a ne 29 godina. Probala sam da koristim razne kozmeticke kreme, ali bez uspeha, a zatim i pantenol krem, jekoderm pa cak i neke decije kreme poput pavloviceve, ali nista nije pomoglo, sto me navodi na pomisao da je mozda u pitanju neko kozno oboljenje. Perutanje i crvenilo je narocito izrazeno izmedju prstiju i u kontaktu sa nekim kremama osecam peckanje. Hvala na misljenju i pomoci.

    Odgovoreno: 09. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Na osnovu anamneze, moguće je da imate hronični dermatitis, zatim ekcem a potrebno je da se isključi i gljivično oboljenje. Problem koji navodite može biti uporan pa je potrebno strpljenje i u pstavljanju dijagnoze i lečenju. Naravno ukoliko se pokaže da je dermatitis potrebna je zaštita ruku za vreme obavljanja kućnih poslova.