Poštovani, već 2 mjeseca imam problem sa infekcijom na preponama. Konačno mi je dijagnosticirana upala znoje žlijeze, iako je bilo raznih dijagnoza, nažalost. Prije mjesec dana mi je rađena incizija, ali područje se i dalje gnojilo. Propisani su mi penicilini (7 dana/1600000) i uskoro trebam na kontrolu. Mislim da ponovna incizija meni ne može pomoći, a prebolno je, jer su mi rekli da se u takvim slučajevima ne daje anestezija. Šta vi predlažete, živim u malom mjestu i plašim se ovdašnjih ljekara? Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 09. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Na osnovu vaše priče reč je verovatno o oboljenju hidradenitis supurativa, koja se leči tako kako ste se i lečili. Može se koristiti još lasero terapija. Oboljenje je hroničnog i recidivirajućeg toka sa promenljivim terapijskim uspehom.