Postovani, imam problem sa "izraslinama" kod oba oka, s tim sto je na lijevom veca i blago tamna u sredistu (slika je u prilogu) , a na desnom se nalazi skoro na vanjskom uglu gornjeg kapka i iste je boje kao i okolna koza. Posjetila sam dermatologa, koji me je uputio oftamologu i njihovo misljenje je da je u pitanju zacepljenje lojnog kanala i da to ne trebam dirati, a da se moze odstraniti samo hirurskim putem, nakon cega ostaje oziljak iste velicine kao te izrasline. Medjutim te izrasline rastu! Cesto svrbe, a ponekad i bole. Napominjem da su se pojavile prije godinu dana kada sam bila u prvom trimerstru trudnoce, a povecale su se i nastavljaju da se povecavaju poslije porodjaja. Molim vas za savjet sta da radim i kome da se obratim za pomoc? Unaprijed vam hvala!

    Odgovoreno: 04. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Nema vam druge, da potražite još jedno mišljenje oftalmologa i konsultujete hirurga plastičara ili maksilofacijalnog hirurga. Mislim da ožiljak ne mora da ostane. Uradite dermoskopiju. Sa dermatologom razmotrite terapiju krio pro tečnim azotom.