Postovani, pojavilo se crvenilo na licu poput herpesa. Kako da razlikujem herpes od crvenog vetra. Doktor je dao aciklovir tablete i mast. Medjutim, dijagnoza nije ta da je u pitanju herpes. Kako se leci crveni vetar. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 31. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Nekada je teško postaviti tačno dijagnozu jer se klinička slika ova dva oboljenja može da preklapa. Crveni vetar tj. Erizipel se leči antibioticima i to sistemskim: penicilin 1. 2 mil. Jedinica ili gentamicinom od 120mg na 12 sati, klindamicin od 600 na 12 sati i dr.