Pre 10 godina mi je porasla prva masna loptica ispod koze na gornjem delu butine, ne vidi se. . Pa posle par godina pojavila se jos jedna loptica na nadlaktici, takodje se samo opipava. Prosle godina jos jedna na stomaku velicine manjeg oraha (sve su oko te velicine) , a pre neki dan jos jedna pozadi na rebru. One su samo bolne na dodir i to ne puno i pomeraju se. Procitala sam na internetu da je po svim simptomima to lipoma, beningni masni tumori. . .

    Odgovoreno: 27. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Lipomi u principu predstavljaju estetski problem, i obično se ne tretiraju ukoliko ne dovode do subjektivnih tegoba. Za svaki slučaj prekontrolišite opšte zdravlje i uradite rutinske laboratorijske analize. Ukoliko subjektivno osećate bilo kakvu neprijatnost ili bol konsultujte hirurga. Intervencije se izvode rutinski u ambulantnim uslovima.