Uvazeni doktori, po citavom telu imam izrasline manjeg ili veceg obima u zavisnosti kada su se pojavile. Pre nekih 15 godina sam bio kod doktora prvi i poslednji put vezano za ovo oboljenje, on mi je tada rekao da je to masno tkivo i da je jedino resenje vaditi ih. Prvi put su mi se pojavile pre nekih 25 god. Po povratku jna i do dana danasnjeg pojavljuje se po neka nova, najvise ih ima na podlakticama i butinama a od pre par godina pocele su i po telu. Pitanje za vas je ima li nekog drugog resenja osim onog od pre 15 god. I koliko je masno tkivo opasno po moj organizam. Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 09. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Panikulitis predstavlja celu grupu oboljenja sa takvim promenama po koži. Potrebno je uraditi biospiju da bi se dobila konkretnija dijagnoza. U principu prave terapije nema, uglavnom je simptomatska. Proverite opšte zdravlje i uradite rutinske laboratorijske analize.