Koza na rukama, odnosno sakama je suva, puca i guli se, jako svrbi i cesanjem skidam sloj po sloj. Lekar specijalista mi je preporucio da 7 dana koristom belosalic mast, i koza se posle toga vratila u normalno stanje. Mesec dana nakon prestanka koriscenja belosalic masti i normalne koze, ponovo mi se koza vratila u stanje pre koriscenja masti, sa istim simptomima. Pri alergoloskom pregledu utvrdjeno je da nemam alergiju na nista od testiranog. Koju terapiju vi preporucujete i sta preporucujete nakon terapije za negovanje koze svaki dan. Unapred zahvalan marko

    Odgovoreno: 14. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Pored propisane terapije na koju ste dobro reagovali, potrebno je razmisliti i postaviti vezu u odnosu na profesiju koju obavljate. Alergološko testiraje se radi i alergenima za koje se pretpostavlja da profesionalno dovode do stvaranja promena. Što se tiče svakodnevne nege kože, dovoljno je koristiti hidratantnu kremu za negu ruku, dakle podloga treba da bude hidratantna - kremasta a ne masna (vazelin) .