Za dermatologa poštovani, javljam vam se po uputu ginekologa. Imam 26 godina i već duže vreme imam problem koji ne mogu da rešim. Pre godinu dana mi je rađeno lasersko uklanjanje kondiloma sa malih usana. Međutim, meni od tada sluzokoža nikako da se revitalizuje, to mesto je jako crveno i puno peče. Peče mi kad mokrim i odnosi su mi bolni. Više ne znam šta da radim. Lekari me šetaju od jednog do drugog i nikako da mi neko pomogne. Brisevi su mi uredni, i grupa i vaginalni i cervikalni bris, takođe sam radila i briseve na hlamidiju, mikoplazme i ureaplazme i to je sve uredno. Papa test druga grupa. Radila sam i pregled urina i urinokulturu i ti nalazi su uredni. Već neko vreme pijem laktogin kapsule za uređenje vaginalne flore. Koristila sam canesten mast, mak miror, herbalm2000 i beloderm po uputstvu ginekologa i nema nikakvog poboljšanja. Probala sam i propolisovu kremu i kantarion ali je efekat slab. Ne koristim jake sapune za higijenu, ne nosim dnevne uloške, tange, omekšivač sam izbacila iz upotrebe i promenila deterdžent za pranje veša. Interesuje me da li možda postoji neki tretman laserom ili nečim drugim kojim bi se ta sluzokoža obnovila ili neka druga krema, nešto, bilo šta jer više ne znam šta da uradim da mi bude bolje, ovo već previše utiče na moje normalno funkcionisanje? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 08. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Malo je nezahvalno da vas savetujem, jer tražite od mene da saniram posledice jednog tretmana koji je mogao da ošteti sluzokožu. Pokušajte da intimne delove tela perete preparaton dercome femme a nakon toga uzmite exfoliac reconstructivnu kremu. Javite se za 10-tak dana.