Pozdrav. Imam 22 godine i unazad 3-4 godine, nekako na pocetku proljeca, su mi se pocele pojavljivati crvenenilo po obrazima i osjecala sam blago peckanje obraza. Bila sam kod dermatologa koji mi je rekao da je to alergija na sunce i rekao mi da mazem hidrociklinom. Evo nedavno, prije 10-ak dana osjetila sam isto (sto znaci, da nije do proljeca) i isto sam mazala hidrociklinom i proslo je, medjutim, prestala sam mazati i poslije par dana opet se vratilo. Bila bih zahvalna ako biste mi pomogli rijesiti problem.

    Odgovoreno: 29. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Podseća na rosaceu. Konultujet gastrologa zbog helycobacter pylori. Pokušajte samo sa kremama za zaštitu od sunca spf preko 30 pa ćemo videti. Nemojte više da mažete hidrociklin. Izdržite napade crvenila i uzdržite se od mazanja bilo kakve masti ili kreme. U tim situacijama može da vam koriste oblozi od ac. Borici 3% ili oblozi od kamilice ako vam je zgodnije.