Ljušti mi se koža sa dlanova i prstiju, puca, na kraju i krvari. Mazao sam sa razno raznim kremama, ali na žalost ništa nije pomoglo. Od jednog doktora sam dobio sinoderm kremu, po njegovom mišljenju to je neka alergija na nešto, ali kaže da mogu samo simptome da uklonim. Nedavno su se isti simptomi pojavili i na tabanima. Mazao sam sa nivea kremom. Ni to nije pomoglo.

    Odgovoreno: 17. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Veoma je vazno koliko ste puta u toku dana mazali kremu. Moguće je da su promene nekakav oblik kontaktnog dermatitisa. Trebalo bi u toku dana da mazete hidratantnu kremu na ruke nekoliko puta dnevno, kao i da pokušate da utvrdite kada vam se promene pogoršavaju. Sinoderm ili druge kortikosteroide nemojte koristiti u nedogled je mogu da oštete kozu ruku.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #45596

    • To je kao vrsta ekcema, bar su meni tako rekli jer i ja isto imam na rukama. Ja koristim mast "esperson m" i dosta mi pomaže.