Imam egzem ili ekcem neznam tacno kako se zove na obe ruke odozgo, koza mi je suva, puca mi i krvari i jako me boli a ponekad ima i tamno plave boje kao modrice. Reklu su mi da je ekcem ali neznam, koristila sam advantane crema ali mi ne pomaze. Pomos jer ruke su mi strasne poštovana, potrebno je proveriti cirkulaciju color dopplerom, ukoliko su vam ruke kako kažete plave. Dok to ne uradite, moate uporno i strpljivo da koristite ung. Belogent 2x dnevno (ukoliko niste alergični na gentamicin) a preko dana nekoliko puta mnogo pavlovićeve hidrantne kreme da vratimo vlažnost kože. Uveče pred spavanje stavite na ruke pvc foliju da zadrži kremu što duže. Javite se za 7-10 dana. Pozdrav evo vam pisem opet hvala unapred moram da kazem da su prosli vise od 10 dana ali stanje sa moje ruke je gore i gore sad se shiri i nagore kon lakata i koza se pravi kao da je izgorena i jako boli sta sad da radim. Molim za pomosh. Hvala vam unapred. Pozdrav

    Odgovoreno: 11. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebno je da se ipak obratite dermatologu. Ukoliko je ekcem u progresivnoj fazi nekada je potrebna i sistemska terapija sa/ili promenom lokalne terapije. Za ekceme je odličan crem. Elidel. Obzirom da se stanje pogoršava javite se dermatologu. Bez fotografije promena ipak nekada nije moguće u potpunosti sagledati dermatozu.