Specijalista za kože bolesti mi je uspostavio dijagnozu - alopecia adrogenetica. Imam 51 godinu, gotovo potpun gubitak kose na temenu, a sada i značan gubitak u prednjem delu glave. S obzirom da moj doktor nije bio upoznat sa upotrebom finasterida, nije mi ga mogao prepisati. Da li mogu sa primenom finasterida krenuti samostalno, odnosno da li je neophodan pregled, i gde se takav pregled vrši? Da li se u mojim godinama preporučuje upotreba finasterida?

    Odgovoreno: 17. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Finasterid je lek koji se koristi kod alopecije koju vi imate. Mogući štetni efekti su: smanjenje libida, erektilna disfunkcija, bolovi u testisima, crvenilo i svrab posebno na licu. Na osnovu radova koji su publikovani u oko 66% pacijenata za 2 godine se mogu očekivati početni efekti. Dakle, terapija je dugotrajna i u izvesnom procentu sa neizvesnim ishodom. Naravno, terapiju treba koristiti uz nadzor dermatologa.