Postovana dr Zlatanovic, prosle godine mi je postavljena dg Herpes genitalis.Znam da se leci Aciklovirom,ali me interesuje,kada dodje do recidiva,u kojoj dozi i koliko dugo ga leciti?Htela sam jos i da Vas pitam ima li svrhe preventivno uzimati terapiju pre odlaska na more,zbog suncanja,koliko vremenski pre odlaska na letovanje i u kojoj dozi se uzima?

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Genitalni herpes(Herpes genitalis) je obradjen na nasem sajtu te tu mozete naci nesto vise informacija o ovom oboljenju,kako o uzrocniku,terapiji tako i o provocirajucim faktorima koji dovode do
      pojave recidiva..Terapiju Aciklovirom treba zapoceti kod pojave tyv.prodroma.To je onda kada osetite peckanje,svrab,bol. . Preventivno mozete koristiti multivitaminske preparate i voditi zdrav zivot.
      sdr Zorana Zlatanovic
      dermatovenerolog