Postovana doktorice, pisem Vam po treci put. Imam 32 dosine. Moj problem je vezan za promene na kozi prilikom izlaganja suncu koji se prvi put javio 2006. godine. Te promene su u vidu crvenih sitnih grozdastih regija koje nisu ispunjene tecnoscu a javljaju se na svim delovima tela osim na glavi. Mesta zahvacena ovim promenama jako svrbe. Do sada sam dva puta bio kod dermatologa i kao terapiju dobio Elocom mast 2 puta dnevno 5 dana, posle cega su promene nestale, a ja se nakon toga nisam izlagao suncu. Medjutim, isti poblem sam imao i proslog leta. Ranije nikada nisam imao slicnih problema, a godinama letnje mesece provodim na moru. S obzirom da je leto na pragu, molim Vas za Vase misljenje i savet, jer nisam pristalica upotrebe kortikosteroida, a jos manje sam spreman listi sebe svih uzitaka koje nudi sunce i more. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Na zalost ,na osnovu Vaseg opisa koznih promena i bez klinickog pregleda,ne mogu postaviti dijagnozu,te samim tim ni predloziti terapiju.Ukoliko ste u mogucnosti,posaljite mi fotografiju pomenutih koznih promena  i dijagnozu koju je postavio dermatolog pri pregledu.
      dr Zorana Zlatanovic
      dermatovenerolog