Imam 48 godima profesor sam.U poslednjih 10 godina imam na nozi nešto nalik ekcemu koji se povlačo leti. Zimi me rana svrbi, lepi mi se za čarapu, ispušta malo sukrvice, Kada je mnogo češem, poneki put se javlja rana i na drugoj nozi ali se brzo povlači ukoliko je ne češem. Koristila sam Didermal kremu ali sada je više ne koristim jer mi više ne pomažem, koža mi je tu suva, zadebljana i tamna. Krvna slika i urin su mi u redu, stolica takodje, ne bolujem od nekih teških bolesti. Zahvalna Ljiljana!

    Odgovoreno: 24. 04. 2008.
    • Najverovatnije je rec o neurodermitisu.No da bi terapija bila delotvorna neophodno je prethodno dobro postaviti dijagnozu.Lekove treba koristiti strogo prema uputstvu ,narociti kortikostroide.Zato,Vam predlazem da se obratite dermatologu.Verovatno ce Vam preporuciti  i neku dodatnu terapijsku metodu krio terapiju tecnin azotom,foto terapiju. . .
      dr Zorana Zlatanovic
      dermatovenerolog