kako lečiti crveni vetar? da li je moguće postaviti ovu dijagnozu, ako postoji izistanak povišene temperature? da li može periodično da se vraća(period od godinu dana, prva infekcija maja prošle godine, nakon ujeda insekta, lečeno antibiticima: jugocilin 2400000jedinica, sada su se vratili simptomi, na istom mestu na nozi, ponovo bez temperature)? da li postoji još neka terapija osim injekcija (antibiotici? Neke obloge, masti,...

    Odgovoreno: 24. 04. 2008.
    • Na zalost nemam dovoljno informacija da bih Vam mogla pomoci.Da bi terapija bila delotvorna neophodno j prethodno postaviti tacnu dijagnozu.U ovom slucaju teraba razmotriti i erizsipel i cellulitis.Eventualno i neki tromboflebitis.Terapija zavisi od stanja promena,opsteg stanja bolesnika. . .U svim ovim slucajevima se savetuje mirovanje,podizanje noge,aplikovanje masti i obloga a izbor antibiotika i oblika leka zavisi od intenziteta promena. Svakako se javite dermatologu .
      dr Zorana Zlatanovic
      dermatovenerolog