1. Nerazgovetan govor pred nepoznatima

    Pitanje broj: #139510

    Imam 30 godina, od kako znam za sebe dešava mi se da nerazgovetno izgovaram reči kada npr. odgovaram na ispitu, kada razgovaram preko telefona sa nekim ko mi je nepoznat, sa šefom itd. Jednom rečju - spetljam se, hoću brzo sve da izgovorim, pa to ne liči ni na šta, ljudi me tada ne razumeju, pa moram da ponovim. Sa poznatim ljudima normalno pričam, pa me zanima kako to da promenim kod sebe i da li je to uopšte moguće. Nikad nisam išla kod logopeda

    Odgovoreno: 08. 10. 2015.
    • Pretpostavljam da Vama nije potreban logoped nego psiholog-psihoterapeut kako biste videli i otkrili šta uzrokuje Vašu nesigurnost kada je razgovor sa nepoznatima u pitanju ili pak neki javni natup kao što je ispit. Često se dešava u praksi da ljudi imaju tremu pred nepoznatim ljudima, pogotovo ako treba nešto da izlažu i govore, ali je u osnovi takve treme određena doza napetosti i straha od neuspeha, od toga kakav će utisak ostaviti na druge i sl. Možete doći i u DZ "Jedro" na psihoterapiju gde radim kao psiholog - psihoterapeut.