1. Nacrt za neuropsihološko istraživanje

    Pitanje broj: #2262

    Javila sam Vam se pre nekih 15-ak dana i zatražila pomoć oko pisanja nacrta hipotetičkog istraživanja iz oblasti neuropsihologije, a koji predstavlja neophodan uslov za izlazak na ispit iz ovog predmeta na postdiplomskim studijama FASPER-a u Beogradu. Vodeći se Vašim sugestijama, pokušala  sam da napravim skicu eventualnog istraživanja na temu: "Uticaj mentalnih sposobnosti na pojavu disgrafije". Nemam utisak da sam se najbolje snašla jer sam pisala jezikom koji meni nije blizak (u terminološkom smislu). Ne dokučivši konačno principe metodološkog istraživanja, čitaocu tog rada može se opravdano učiniti da je u svakom smislu nedograđen. Poslaću Vam nacrt mog rada na Vašu e-mail adresu i molim Vas za eventualne dalje smernice i  sugestije.

    Odgovoreno: 08. 01. 2008.
    • Što se naslova Vašeg rada tiče, bolje je da ne bude "uticaj" jer je metodološki neispravno razmatrati pitanje kauzalnosti na malim uzorcima (koji su obično neminovnost u praktičnim radovima), već "Povezanost mentalnih sposobnosti i disgrafije", što zvuči umerenije i istinitije. Smatram da je izabrana tema već mnogo, mnogo prizemnija i da ima veoma dobrih mogućnosti da se napravi jasan i metodološki čist nacrt, i kao što sam već ponudila pomoći ću Vam u tome kada mi budete poslali globalni predlog nacrta. To nije dug posao i nemojte toliko brinuti oko nemogućnosti ovladavanja problemom.