1. Erotske priče o odnosu majke i sina

    Pitanje broj: #177

    Uzbuđuju me erotske priče o odnosu majke i sina. Nekad ne mogu da izdržim, pa moram da ih čitam. Kako da se oslobodim toga?

    Odgovoreno: 12. 03. 2007.
    • Ako ste upoznati sa psihoanalitičkom teorijom, verovatno prepoznajete u Vašem problemu nešto što potiče iz Edipalnog perioda, odnosno jaku incestuoznu vezanost muškog deteta prema majci, koja se razrešava u prvim godinama razvoja i obično se ne pojavljuje u kasnijim godinama života, bar ne kao ovako otvorena potreba. Da biste razrešili ovaj problem, najbolji put je da se obratite psihoterapeutu psihoanalitičke orijentacije koji će Vam pomoći da razrešite ovaj, kao i druge probleme, koji verovatno postoje, a vezani su za ovaj prvi. Dobri stručnjaci ovog profila postoje na Klinici za zaštitu mentalnog zdravlja u Nišu. Samostalno rešavanje ovakvih teškoća je dosta teško jer podrazumeva duboki rad na sebi.