1. Nemogućnost doživljaja orgazma kod žene

    Pitanje broj: #5163

    Ja se iskreno nadam da je kod mene problem psihološke prirode, a ne fizičke. Ja bih volela da idem na terapije, ali nažalost ja bih morala sama jer moj partner živi u inostranstvu i nije u mogućnosti da ide sa mnom. On je mene savetovao da se raspitam o tome zašto ne mogu da doživim orgazam. Želim samo da Vas pitam da li znate u Novom Sadu gde mogu da odem na terapije, tj. kome da se obratim (seksualnom psihoterapeutu ili kome)?

    Odgovoreno: 08. 05. 2008.
    • Nažalost, ne znam konkretne osobe koje se time bave u Novom Sadu, ali bi bilo dobro da se raspitate, čak ne morate lično, već možete najpre i telefonski da dobijete informaciju,  u psihijatrijskim ustanovama ko se bavi lečenjem seksualnih disfunkcija, pa će i referentna osoba kraj telefona moći da Vas usmeri. Smatram da bi to bio najkraći put da se javite na taj način stručnjaku koji kao užu oblast rada ima upravo ono što Vas muči. Pomenula sam već da postoji mogućnost da na takvu vrstu terapija idete i bez partnera, pa neka to bude početak, a ukoliko se situacija bude promenila i stvori se mogućnost da idete i zajedno, to neće biti teško organizovati. Veoma je dragoceno to što ste rešili da radite na sebi i nađete odgovor na svoje dileme, a to je uvek veliki korak napred, a Vaša lična motivisanost i aktivno učešće u terapiji će Vam sigurno mnogo olakšati rešavanje problema.