Kome da se obratim ako imam temperaturu vec treci dan, stezanje u grudima, blag kasalj i stezanje u grlu ? A da predhodno nisam bila ni sa kim u kontaktu ko bi mogao da ima korona virus. Za temperaturu sam pila febricet, ali se temperatura vraca, a stezanje u grudima i bolovi ne prestaju.

    Odgovoreno: 03. 04. 2020.
    • Poštovana,

      Bez obzira na to što niste bili u kontaktu sa osobom koja je pozitivna na korona virus, morate se javiti nadležnoj epidemiološkoj službi ili vašem lekaru opšte prakse preko telefona.

      Na sajtu covid19.rs možete pronaći informacije o svemu što Vas detaljnije interesuje.

      Molim Vas da poštujete sledeće:

      1. Samoizolacija ukoliko je to moguće, ili razdaljina od bar 2 metra od ljudi

      2. Korišćenje zaštitne maske i rukavica

      3. Prilikom kašljanja i kijanja prekriti nos maramicom ili nekom tkanimom

      4. Često pranje ruku toplom vodom i sapunom.

      5. Izbegavajte lekove poput brufena.

      Na sajtu ministarstva zdravlja možete uraditi test samoprocene, i dobiti dalje instrukcije.

      Želim Vam brz oporavak

      dr Magdalena Nikolić