1. Tvrda stolica

    Pitanje broj: #156548

    Poštovani,

    Imala sam problem sa varenjem hrane. Sada imam stolicu koja je zrnastog oblika i malo teže izlazi. Ispada zrno po zrno. Zanima me da li je opasno i zašto je tako?

    Odgovoreno: 31. 05. 2018.
    • Poštovana,

      Imate tvrdu stolicu, stručan naziv je konstipacija. Potrebno je unositi više vlakana, voće i povrće, žitarice, najmanje dve litre tečnosti dnevno, kretati se. Ukoliko ste mladji od 45 godina, u porodici nije bilo malignih obolenja, ne trebate ništa dalje raditi i nije opasno, osim što vam tvrda stolica može dovesti do hemoroida. U protivnom bi ipak trebalo konsultovati gastroenterologa.