Supruga starosti 42 godine. Pre 17 godina operacija analne fisure. Godinu dana kasnije operacija polipa( benigno) na mestu gde je bila fisura. U medjuvremenu, dijagnostikovana endometrioza, i 2 porodjaja ( carski rez). Kolonoskopija radjena 2013. Rezultat uredan. Unazad vise meseci bolovi u predelu gde je bila analna fisura prilikom praznjenja. Izrazito tvrda stolica( kao da grebe) uz povremeno prisustvo sveze krvi. Problemi postaju izrazeniji tokom menstrualnog ciklusa. Molim za savet sta je najbolje uraditi u ovom trenutku, s’obzirom na sveukupnu situaciju D. Suleic Smed. Palanka

    Odgovoreno: 29. 12. 2020.
    • Poštovani,

      bez obzira na prethodnu operaciju, moguće je da je fisura ponovo nastala.

      Neka supruga započne sa sledećom terapijom:

      Fisuran mast ujutru i uveče i Anestezin mast pre i posle stolice i u fazi bolova.

      Zakažite pregled putem Stetoskopa, mesec dana nakon započete terapije.

      Srdačan pozdrav,

      dr Damjan Slavković