Postovani, Vec 3 nedelje unazad imam problem u predelu anusa. Naime, nakon sto sam sa drugaricom radila trening i podizala je na cucanj(60kg) posle dva dana mi se javio blagi bol u predelu anusa prilikom praznjenja, malo krvi na papiru, nakon sto sam pogledala u ogledalo bila je kao mala pukotina, evo 3 nedelje nakon toga ja imam nepodnosljive bolove prilikom praznjenja, sedenja, nosenja vesa kao i ulozaka(menstruacija), prilikom kijanja i kasljanja.posto sam u Norveskoj i ovde su lekari jako neazurni, dobila sam neku mast, a pri tom lekar Opste prakse koji mi je dao nije ni pogledao kako to izgleda, ni sta je u putanju. Bolovi su sve jaci, a izraslina koja je sve veca i otvorenija rana me izuzetno plasi, da ne dodje do infekcije jer feces moze prilikom defekacije dospeti u ranu. Ne znam sta bi moglo biti, ali citajuci forume sve ukazuje na fistulu. U priligu cu vam ostaviti fotografije kako je to izgledalo prve a kako sada, ove trece nedelje. Hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 05. 06. 2020.
    • Postovanje,

      jako je nezgodno leciti pacijente na daljinu:

      Na osnovu Vasih podataka i slike, najverovatnije se radi ne o fistuli vec o fisuri anusa.

      Pocetna terapija je:

      1. mast Fisuran ujutru i uvece

      2. mast anestezin 5% pre i posle stolice i kad god Vas boli

      Izbegavajte toalet papir, perite se vodom i sapunom  nakon nuzde, ne jedite ljuto i zacinjeno.

      Nakon 4-8 nedelja javite se hirurgu

      Srdacan pozdrav