Dobar dan. Molim Vas za savjet. Naime, imala sam uzasne neizdrzive bolove prilikom defekacije, u mom slucaju vjerovatno nasljedno od oca i djeda, sadrzaj je bio oblozen krvlju i par kapljica takodjer na toalet papiru. I pored toga sto stolica nije bila tvrda, imala sam problema sa njenim prolaskom kroz zadnji dio kanala. Medjutim, konsultacijom sa apotekarom, dobijam kremu za hemoroide koja se dozira unutar tjela sa aplikatorom. Bol je nestala, sada samo malo pecne prilikom defekacije, osjecam kao da sadrzaj dosta lakse prolazi, peckanje je izdrzljivo mada nekada i preskocim mazanje kremom da budem iskrena. Medjutim dosta vise krvari svijetlo crvenu krv u kojoj se nalazi crvena sluz velicine zrna psenice. Nakon defekacije nema boli kao sto je bilo prije kreme. I sutradan nema krvi na toalet papiru. Stolicu imam svaka 3 dana, ishranu sam popravila jedem sto vise povrca i voca. Pijem dnevno 4 case vode. Imam 24 godine. Molim Vas za savjet i srdacno pozdravljam. Molim odgovorite na mejl. U prilogu saljem sliku.

    Odgovoreno: 12. 05. 2020.
    • Poštovana,

      Uvidom u Vaš tekst i sliku koju ste poslali, mogu da predpostavim da se radi ili o takozvanom "spoljašnjem hemoroidu", koji prolazi ili o fisuri anusa.

      Za definitivno rešenje dileme i eventualni predlog o daljoj terapiji, potrebno je izvršiti i klinički pregled.

      Sa poštovanjem,

      dr Slavković