Imam polip u zucnoj kesi 7,5 mm,i pupcanu kilu.Moje prvo pitanje da li je hitna operacija zucne kese sa tim polipop te dimenzije i drugo pitanje da li mogu da se te intervencije urade na jedan hiruski zahvat ? Hvala vam unapred !

    Odgovoreno: 12. 05. 2020.
    • Poštovana,

      ako je polip u pitanju, a često bude kamen koji na UZ pregledu liči na polip, dok ne dostigne dimenziju od 10mm operativno lečenje nije neophodno.

      Umbilikalna kila i žučna kesica mogu se operisati laparoskopski u istom aktu.

      Predlažem da se za par meseci ponovi UZ i da se, ukoliko to želite, urade istovremeno obe hiirurške intervencije.

      Srdačan pozdrav

      dr Slavković