1. Oteklina ispod leve strane rebarnog luka

    Pitanje broj: #103705

    Danas sam primetio sa leve strane rebarnog luka, niže ka stomaku (gornji deo stomaka), oteklinu veličine jajeta. Posebno se primeti kada uvučem stomak. Na dodir je mekano, ne boli, niti imam bilo kakve smetnje u tom predelu. Koliko znam da se na tom mestu se nalazi želudac, a pre godinu dana sam radio UZ stomaka, gde je doktor utvrdio meteorizam, nadutost želuca. Moje pitanje je da li je moguće da je ta oteklina od nadutog, uvećanog želuca, ili možda nešto drugo može biti u pitanju? Sa druge strane, desne, nemam takav otok, ili takav oblik. Da napomenem da sam neki dan nevezano za ovaj problem, radio i rtg pluca, i snimak je u redu. Imam 27 godina.

    Odgovoreno: 10. 08. 2012.

Komentari na pitanje: #103705

    • Dragana markovic 01. 05. 2023.

      Imam gastritis zeludca i kilu na želudac i oboljenje GERB zeludca a imam u poslednje vreme prilikom sedenja na poslu u savijen položaj bol i osećaj natecenog odmah od zeludca sa leve strane strah me da idem kod lekara inače imam i celijakiju možete mi pomoći sta to moze da bude

    • Dragana markovic 30. 08. 2022.

      Imam candidu u crevima znatan broj tako Oise u rezultatu a pojavio mi se otok ja izmedju pupka i zeludca i to ima kada bude tvrdo kao kamen a nekad meko nekada boli nekada ne sta to moze biti sa leve strane stomaka je

    • Imam oteklinu sa leve strane ispod sise..mekano ne boli..Sta da radim? Molim pomoc.Hvala.

    • Jeste li rešili problem? Šta je u pitanju, isto imam blagi otok sa prednje leve strane odmah ispod rebara?

    • Imam 27 godina. Primetila sam sličan problem kod sebe. U pitanju je izraslina koja se oseća pod prstima. Ne boli me i ne smeta mi.